Antalya Bilsem Biyolojik Değerlerimizi BİLSEM Ne Olur?

Antalya Bilsem Biyolojik Değerlerimizi BİLSEM Ne Olur?

  • Ersan İçöz
  • Bilsem (Bilim Ve Sanat Merkezi)
  • 0 Yorum

Türkiye' nin Biyolojik zenginliğine yönelik farkındalık oluşturmak ve nesli tükenmek üzere olan türlerin tanınmasını sağlayarak bu türlerin doğada korunmasına yönelik tedbirler alabilecek bir nesil oluşturmak amacıyla, Antalya Valiliği oluru ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen "Biyolojik Değerlerimizi BİLSEM Ne Olur?" Projesinin ikinci kamp dönemi tamamlanmıştır.

Antalya BİLSEM Biyoloji Öğretmeni tarafından yürütülen projede 16 öğretmen, Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi ve Eğitim Fakültesi' nden 7 Öğretim Üyesi görev almıştır. Eğitim kampı ile, Eğitim - Öğretim Döneminin ilk haftasında, öğrencilere bir taraftan doğa bilinci aşılanırken bir taraftan da uzmanlar eşliğinde, bilimsel çalışmalarla biyoçeşitlilik çalışmalarının içinde olmaları sağlanmıştır. Birinci kamp döneminden sonra "Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri" kitabı yayımlanan projenin ikinci kamp dönemi bittikten sonra Antalya Biyoçeşitliliği kitabı yayımlanması planlanmaktadır.

Kaynak: Antalya Bilsem

 

E Posta Göndermek için tıklayınız.
Bizi ziyaret edin:
http://antalyabilsem.meb.k12.tr
Telefon 02422296454
Adres: Kültür Mahallesi 3816 Sokak No.1 Kepez / Antalya

VİZYON : Hedef kitlesindeki Özel yetenekli öğrencilerin, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak.

MİSYON : Hedef kitlesindeki öğrencilerden zekâ, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasiteleri veya özel akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösteren ve konunun uzmanları tarafından Özel yetenekli olduğu belirlenen öğrencilere yaşantısal bir eğitim vermek.

Paylaş:

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapın veya yeni bir hesap oluşturun.
loader
Şu an canlı yayın yok

Kullanıcı Listesi

x