Canlı denemeniz başlamak üzere!
Kalan Zaman:
Tek Başına Deneme Sınavı

Tek Başına
Deneme Sınavı
Grup Deneme Sınavı

Grup
Deneme Sınavı
Onlar Kazandı

Onlar
Kazandı


Bilsem ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Paketleri nasıl satın alabilirim?
Menüde yer alan Denemeler  bölümünün altında yer alan gruplarda, kredi kartı ile satın alabileceğiniz paketler bulunur. Paket satın almadan önce, sistem sizi kimlik bilgilerinizi girmenizi ister. O bilgileri doldurmadan satın almalar gerçekleşmez. Kimlik bilgileri fatura kesmek için zorunludur. Yanlış girilen kimlik bilgilerinden doğan hatalı fatura kesimlerinden, şirketimiz sorumlu değildir. Bilgiler doldurulduktan sonra, kredi kartı bilgilerinizi girerek paketleri satın alabilirsiniz. Dönemlik paket almak isteyenler , aşağıda verilen hesaba EFT/havale yoluyla ücretini göndererek de satın alabilir. Ücret hesaba yattığında, siteye kayıt olduğunuz telefon numarasından yola çıkarak satın aldığınız paket hesabınıza tanımlanır. Profil sayfanızdaki Paketlerim bölümünden takip edebilirsiniz. Tanımlanmadığını fark ederseniz bize mesaj yoluyla hatırlatma yapabilirsiniz.

01.04.2019 dönem sonu olan ve tek bir sınıf denemeleri için tek seferlik 75 TL. (1 Ekim itibariye tek seferde 125 TL olacak) Açıklama kısmına sınıfınızı ve telefon numaranızı yazınız. Ödeme tamamlandığında, açıklama kısmına yazdığınız telefon numarası ile sitedeki telefon numarası örtüşen hesap sahibine paket en geç 2-3 saat içinde tanımlanır. Bu süre dolduktan sonra tanımlama unutulursa, lütfen bizi mesaj yoluyla uyarın.

İsim : Ersan İçöz bilsemc2 - Bilim ve Sanat Merkezi
Banka :En Para
IBAN:TR66 0011 1000 0000 0072 6703 62

Hesap numarası 72670362
Şube kodu 03663

Size başka nasıl iletişim kurabilirim?
0850 304 59 20 telefon numarasından Whatsaap ile iletişim kurabilirsiniz.

Siteye nasıl kayıt olabilirim?
bilsemc2.com sitesinden KAYDOL' a bastıktan sonra, açılan pencereye istenen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra, cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu ilgili bölüme girerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. 

Doğrulama kodu nedir?
Kayıt olurken verdiğiniz cep telefon numarasını doğrulamak için gönderilen koddur. Doğrulama kodunu girmeden sitemize kayıt olamazsınız. 

Siteye nasıl giriş yapabilirim?
bilsemc2.com sitesinden GİRİŞ'e bastıktan sonra, kayıt olurken girdiğiniz cep telefon numarasını başında 0 (sıfır) olmadan girdikten sonra, yine sitemize kayıt olurken sizin tarafından oluşturulan şifreyi ilgili kutulara girerek, sitemize giriş yapabilirsiniz.

Site ücretsiz mi?
Siteye kayıt ücretsizdir. Site içerisinde isterseniz satın alabileceğiniz paketlerimiz bulunur.

Sitede bulunan sorular hangi katagorileri kapsamaktadır?
Sitede bulunan sorular aşağıdaki  konulara göre yapılmıştır. Bilsem sınavlarında çıkan katagorilerle eş değerdir. Bunlar;

Reasoning by Analogy - Matrices - Analoji ile Muhakeme Matris
Analoji; iki farklı şey arasındaki benzerlik veya benzerliklerden hareket edilerek birincisi için dile getirilenlerin diğeri için de söz konusu olduğunu ileri sürmektir (çıkarım).
Serial Reasoning - Matrices  - Seri Akıl yürütme Matris
Coding Cards - Kodlama Kartları
Object Assembly  - Nesne Birleştirme
Serial Order - Matrices - Seri düzen  - Matris
Picture Arrangement - Resim Düzenlemesi
Recognition  -  Tanıma
Verbal Reasoning - Sözel Muhakeme
Visual Reasoning - Görsel Muhakeme
Verbal short term memory - Sözel Kısa Süreli Bellek
Visual Perceptual Discriminiation - Görsel Algısal ayırt edicilik
Visual Sequential Procesing- Görsel Ardıl İşlemleme
Visual Similtaneous Processing - Görsel Eş zamanlı İşlemleme
Epistemological Knowledge - Epistemolojik Bilgi Epistemoloji Nedir?

Bilmek her şeyin sonu olur. Çekici olan bilmemektir. Sis, her şeye harika bir güzellik katar. - Oscar Wilde
“Napolyon her zaman haklıdır” (Hayvan Çiftliği)

Tek deneme paketi neleri kapsamaktadır ?
Paket içerisinde belirtilen soru sayısında deneme sınavını yapabilir varsa pdf dökümanı indirebilir ve varsa videolu soru çözümlerini görebilirsiniz. Pakette eksik olan pdf veya videolar sonradan tamamlandığında, -varsa- paketin süresi içerisinde onları da ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Dönemsel paket neleri kapsamaktadır ?
Dönemsel olarak satın aldığınız paket bulunduğu bölümü / sınıfı kapsamaktadır. Dönemsel Paket satın almanız durumunda belirtilen tarihe kadar o bölümde / sınıfta şuan için bulunan ve o tarihe kadar eklenecek tüm denemelerden ek ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Buna hafıza, hikaye ve canlı denemeler de dahildir.   Hafıza, hikaye ve canlı denemeler yapıldıkça whatsaap grubundan canlı deneme adı altında paylaşılacaktır. Sonradan eklenecek olan denemeler için belli bir sayı taahhüdünde bulunulmamaktadır. Siteyi canlı ve güncel tutabilmek için, deneme eklemek şart olduğundan, yeni denemeler eklenmeye gayret edilecektir.

Paketleri satın almadan önce sınavları deneme  imkanı var mı?
Evet var. Siteye üye olduktan sonra, dönemlik sınıf paket içerisindeki ücretsiz tanımlı sınavları deneyebilirsiniz.

Paketleri satın aldığımda sınıf bazındaki Whatsapp grubunuza nasıl dahil olabilirim?
Paket satın alanlar sınıf bazında, -talep ederlerse- 01.10.2018 tarihinde whatsapp grubuna dahil olurlar. Grup kurallarına uymayan paket sahipleri, whatsaap grubundan uzaklaştırılır. Gruba dahil olmak isteyen paket sahipleri , bize mesaj yoluyla bilgilendirirse zamanı geldiğinde anında gruba dahil edilir. Dönem sonunda grup dağıtılır.

Satın aldığım paketleri  nerede  görebilirim?
Siteye giriş yaptıktan sonra , isminizin altında bulunan Paketlerim bölümüne giriş yaparak, satın aldığınız paketleri görebilirsiniz.

Satın aldığım paketlerdeki sınavları  hangi uygulamalarla yapabilirim?

SİTEDE BULUNAN KODLARI,Quizizz uygulamalarını telefonlarınıza indirerek veya bilgisayardan direk kodu girerek sınavlarımızı kullanabilirsiniz. 

TELEFONDA KULLANMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ UYGULAMAYI TELEFONUZA İNDİRİNİZ.
Quizizz android uygulaması içinTIKLAYINIZ
Quizizz ios uygulaması için TIKLAYINIZ

Mantığını anlayamadığınız veya yapamadığınız soruların cevaplarına nasıl ulaşabilirim?
Mantığını anlayamadığınız veya yapamadığınız soruların cevaplarına belli saatlerde sınıf grubunuzda diğer üyelerimize sorarak beyin fırtınası yapabilirsiniz.

Satın aldığım paketleri  ne zamana kadar kullanabilirim?
Tek tek alınan sınav paketlerini , siteye olan kaydınızı silmediğiniz sürece ve sınav kodları yenilendikçe kullanabilirsiniz.
Dönemlik alınan sınav paketlerini, ilgili paketde yazan tarihe kadar kullanabilirsiniz.

Tek  tek satın aldığım paketlerde pdf ve videonun yanına bulunan yeşil ve kırmızı işaretler ne anlama geliyor?
Tek tek satın alınan paketin altında bulunan PDF nin yanında yeşil çentik işareti o pakete ait pdf dökümanın olduğu, kırmızı çarpı işareti ise o hizmetin o paket altıda bulunmadığı/henüz yüklenmediği anlamına gelir.


Uygulama neden dili İngilizce, Türkçe'ye çevrilmiyor mu?
İngilizce evrensel bir dil olduğu için, uygulama ingilizce yapılmıştır. İlerleyen zamanlarda Türkçe'ye çevrilmesi beklenmektedir.

İlk açılan 
(Enter Game Code) penceresine siteden aldığınız kodu yazdıktan sonra, ilerleye devam anlamındaki PROCEED e basarız, sonraki alana da ismimizi girip (Enter Your Name) başlatırız (START). İngilizce olan sadece 4 kelime , zaten çoğuda malesef Türkçemize yerleşmiş durumda.

Diğer İngilizce kelimelerin anlamları için aşağıya bakabilirsiniz.

Points:Puan
Rank:Sıralama
İncorrect:Yanlış
Correct:Doğru
Correct answer:Doğru Cevap
Accuracy:Doğruluk (Yüzdelik oran)
Unattempted: Cevap verilmemiş
Avg. Time / Question: Soru başına ortalama cevaplama süresi
Longest Streak: En kısa zamanda verilen cevap saniyesi
Review .... Incorrect Qs:Yanlışlarını incele.
Replay: Tekrar et.

Satın aldığım paketlerdeki sınav kodlarını nerede görebilirim?
İsminiz altında bulunan Paketlerim sayfasında  , Kilit simgesinin yanında "Kodu Görüntüle" ye basarak, sınava ilişkin kodu görebilirsiniz. Kodlar belli aralıklarla yenilenebilir. 

Satın aldığım paketlerdeki sınavları  aynı kodla tekrar tekrar kullanabilir miyim?
Kesinlikle kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, quizizz uygulamasına ilk girdiğiniz kullanıcı adınızın sonuna harfler veya sayılar eklemek. Örnek: İlk sınavda kullandığınız kullanıcı adınız Ersan olsun. sınava tekrar girdiğinizde, aynı kodu girdikten sonra, kullanıcı adınızı Ersan1 yaparak...

Deneme Sınavlarını kaç dakika içinde bitirilmesi gerek
Deneme sınavının içindeki her bir soru nun cevaplama süresi 30 saniyedir. Sistemizde daha erken cevap veren çok puan alır.

Deneme Sınavlarındaki soruların geliş sırası nasıl?
Sorular ve seçeneklerde her girdiğinizde farklı sırada gelmekte (Hafıza ve hikayli sınavlar hariç), bu da çocukların soruları ezberden yapmasına engel olurken, öğrencinin dikkatini tekrar soruya vermek zorunda bırakmaktadır. 

Deneme Sınavlarını, sınav bitiminde kontrol edebilir miyim?
Deneme sınavını bitirdikten sonra, ekranı aşağı doğru ittirirseniz (Telefonda veya tablette), sınav sorularını doğru/yanlış cevaplara bakabilirsiniz.

Satın aldığım paketlerdeki pdf dökümanı  tekrar tekrar indirebilir  miyim?
Aldığınız paketin - varsa - son tarihine kadar indirebilirsiniz.

Satın aldığım paketlerdeki pdf dökümanı şifre istiyor, şifresi nedir?
Şifre isteyen pencereye küçük harfle bilsemc2  yazmanız yeterlidir. Yazmadan önce , klavyenizdeki caps lock (Işığı yanmayacak)  ve numlock tuşlarını (Işığı yanacak) kontrol ediniz.

Quizizz uygulamasında, sınava ilişkin resimler gözükmemekte, bunun nedeni nedir?
Sorularda kullanılan resimler 300 px boyutunda ve kalitelidir. Resim dosyaların görülmesi için kaliteli bağlantıya sahip olmanız gerekmektedir. Bu sorun İnternet bağlantınız yavaşlığından, quizizz uygulamasının güncel olmamasından veya telefon/tablet e indirdiğiniz diğer uygulamaların engellemesinden kaynaklanmaktadır. Elektronik aletlerdeki sorunlardan doğacak teknik konularda desteğimiz bulunmamaktadır. Satın almadan önce ücretsiz sunduğumuz paketleri kullanarak , telefon/tabletinizde ilgili uygulamanın sorunsuz çalıştığını test edebilirsiniz.

Canlı deneme sınavlarının  başlangıç saati nedir?
2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi başladığı zaman, her Cumartesi saat 20:00.  Başlama saatinden 15 dk önce sitede bulunun. Sınav kodu sınav saatinden 5 dk sonra sitede gözükmez kapanır.

Canlı deneme sınavlarının bitiş saati kaçtır?
Başlama saatinden -açıklamada bitiş saatiş verilmediyse-1 saat sonra canlı denemeler sona erer.  Tüm sınava girenler sınavını, bir saatten önce bitirirse otomatik olarak sınav kapanır, kod işlemez hale gelir.

Canlı deneme sınavlarının  soru içeriği nedir?
Çoğunlukla diğer denemelerin sorularından oluşur. Soru adedi 20-30 arasında değişir.

Hesabımı nasıl silebilirim?
Giriş yaptıktan sonra İsminizin bulunduğu yere tıkladıktan sonra Hesabımı sil > Hesabımı kalıcı olarak sil e basarak silebilirsiniz. Unutmayın, eğer hesabınızı silerseniz aldığınız tüm paketlerde böylelikle silinmiş olacak ve tekrar satın almak zorunda kalacaksınız. Geri dönüşü olmayan bir uygulamadır. Dikkat ediniz.

Enderun sınavları için çalışmalarınız var mı?
Evet Var. Ayrıntı için BURAYA bakabilirsiniz.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?