ADD (Attention Deficit Disorder) Dikkat eksikliği bozukluğu

ADD (Attention Deficit Disorder) Dikkat eksikliği bozukluğu

  • Ersan İçöz
  • Üstün Yetenekli
  • 0 Yorum

Dikkat eksikliği bozukluklarının insidansındaki artış hem dramatik hem de endişe verici. Sorun karmaşık olsa da, cevap basit olabilir. Zamanın yaklaşık % 70'inin, dikkatin veya hiperaktivite sorununun nedeninin, çocukta doğal olarak ortaya çıkan kandida mayasının aşırı büyümesi ve getirdiği yüksek biyokimya olduğu tahmin edilmektedir. Çocuklarda kandida maya aşırı büyümesinin en yaygın davranış özelliklerinden bazılarına bakalım:

 

-Dikkat eksikliği.

-Hiperaktivite.

-Öfke.

-Ruh hali.

-Sinirlilik.

-Kafa Karışıklılığı.

-Tek sesler yapmak veya çok yüksek sesle konuşmak gibi uygunsuz davranışlar.

-Bellek problemleri — çocuk bazı günlerde materyalleri bilir, bazı günlerde bilemez.

Bu davranış özelliklerine genellikle bacak ağrıları, uykuya dalma zorluğu, şeker özlemi, kemik yaraları ve zayıf sindirim gibi fiziksel semptomlar veya başlangıç aşamasında olan taban iltihabı eşlik eder. Çocuğun ilk yıllarında aşırı antibiyotik kullanımı, odaklanma veya hiperaktivite problemleri gibi görünen belirtiler yaratabilir. Bu davranışlar, Ritalin’in gereksiz yere kullanılmasına neden olan ebeveynleri ve öğretmenleri aldatmaktadır. Çocuğun odaklanma veya dürtüsel davranışla ilgili zorluğunun nedeni bu ise, Ritalin (veya diğer ilaçlar) bazı semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir, ancak çocuğun temel problemi aşmasına yardımcı olacak hiçbir şey yapmaz. İyi bir doğal anti-fungal programı ve gıda ve besin takviyeleri kullanmak, bir çocuğun dikkat kabiliyetinde ve davranışında kısa sürede büyük bir iyileşme sağlar. Mide disbiyozunu kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için bazı çok doğal takviyeler alındığında, bir çocuğun hayatında çok sayıda dramatik geri dönüşler oluyor. Bir çocuk için yardım ararken her zaman böyle bir program düşünmeye değer.

Çoğu zaman bir çocuk hiperaktif değildir, daha ziyade hipereksiblite olmaz. Bir çocuk aşırı uyarılabilir olduğunda, uzun süre video oyunları gibi aktivitelere odaklanabilir, ancak diğer zamanlardaki aktiviteler  sıkıntıya dönüşmekte ve büyük bir zorluk çekmektedir (sakinleşir).
Bu ADD (Attention Deficit Disorder-Dikkat eksikliği bozukluğu), çocuklarda sıklıkla kandida maya aşırı büyümesine eşlik eden magnezyum eksikliğinin semptomlarını gösterir. 

Dikkat: Bu makaledeki bilgiler tanı veya tıbbi tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir tıbbi durum için ve /veya bir çocuğun diyetini değiştirmeden önce doktorunuza danışın.
 

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapın veya yeni bir hesap oluşturun.
loader
Şu an canlı yayın yok

Kullanıcı Listesi

x